darmowa dostawa
Infolinia kontakt telefoniczny
certyfikat na obraz
Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Obrazy nowości
Munnich Heinz ⭐ Górski widok z chatą
Munnich Heinz ⭐ Górski widok z chatą

2 950,00 zł

szt.

Tettau

Porcelana Tettau Bavaria

 Założycielami byli J. Schmidt i G. Chr. F. Greiner otworzyli fabrykę porcelany i prowadzili ją w latach 1794 - 1852. W tamtym okresie produkowano tam porcelanę przeznaczoną dla gospodarstwach domowych, również porcelana stołowa i dekoracyjna. Następnie w latach 1852-1866 właścicielem zostaje Ferdinand Klaus który w roku 1866 sprzedaje fabrykę porcelany spółce Sontag & Birkner.
 
O 1887 roku następuje zmiana nazwy na Sontag & Söhne fabryka funkcjonuje produkując porcelanę do 1902 r. Następnie zmienia nazwę na Porzellanfabrik Tettau i produkuje do 1915 pod tą marką. Następnie pod nazwą Porzellanfabrik Tettau AG trwa wytwarzanie porcelany do 1957. Większość udziałów została przejęta przez fabrykę porcelany Christiana Seltmanna w Weiden i przemianowana na Königlich Privierte Porzellanfabrik Tettau GmbH, później Porzellanfabrik Tettau GmbH.
 
Od 1957 do czasów obecnych właścicielem jest  Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur w Volkstedt. Właściciel fabryk porcelany Unterweißbach w Unterweißbach, Porcelain Manufactory Plaue w Plaue, Porcelain Manufactory Scheibe-Alsbach w Scheibe-Alsbach i Schwarzburg.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl