darmowa dostawa
Infolinia kontakt telefoniczny
certyfikat na obraz
Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Obrazy nowości
Munnich Heinz ⭐ Górski widok z chatą
Munnich Heinz ⭐ Górski widok z chatą

2 950,00 zł

szt.

Seltmann

Porcelana Christian Seltmann i jego fabryki w Tettau, Erbendorf i Krummennaab

Porcelana Weiden  Bawaria

W Bawarskiej wytwórni Weiden od 1910 roku do dziś, wytwarzana była porcelana użytkowa. Porcelana stołowa i hotelowa, dekoracyjna oraz prezentowa pod marką Seltmanna.

Porcelana Erbendorf Bawaria

Fabryka porcelany należąca do Erbendorf Hans Schrembs w latach (1923 - 1940). Produkowano tam porcelanę użytkową taką jak serwisy do kawy i herbaty jak również serwisy obiadowe. W 1940 przejęta przez fabrykę porcelany Christian Seltmann w Weiden i kontynuowana jako Christian Seltmann Erbendorf.

Porcelana Krummennaab Bawaria

Fabryka porcelany i malarnia należąca do Wenzeslaus Mannl w latach 1879 - 1931. Następnie przejęta przez Käthe Illinger produkująca w latach (1931-1938) pod marką  Porzellanfabrik Illinger & Co. Po zamknięciu fabryki w 1938 roku, nabywa ją dotychczasowy dyrektor Lange. Prowadzi firmę i kontynuuje produkcję jako Hermann Lange GmbH w latach 1938 - 1939. Następnie fabryka została sprzedana firmie Seltmann Weiden. I działa jako Krummennaab fabryka porcelany Wilhelma Seltmanna w latach 1939 -do dnia dzisiejszego. Produkowana jest tam porcelana domowa, stołowa, hotelowa i dekoracyjna, wyjątkowej urody zestawy śniadaniowe i serwisy obiadowe.

Porcelana Tettau Bawaria

Christian Seltmann posiadał również duże udziały w fabryce porcelany w Tettau.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl