Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922

Dostępność: Sprzedane
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Pochodzenie: Polska
Identyfikator produktu: 1369
Pin It

Opis przedmiotu

Konie w galopie


To kolejne niesamowite malarstwo dużych rozmiarów, ukazujące pełną ekspresji scenę pędzącej trojki. Jest to niekwestionowana kolejna autentyczna perełka w ofercie w naszej galerii internetowej. Obraz znanego cenionego, polskiego artysty - batalisty. Dzieło namalowane na płótnie, z niezwykłą precyzją i dbałością o wszystkie szczegóły. Praca niezwykle barwna przedstawiająca bardzo duże walory artystyczne i dekoracyjne.


Dekoracyjna scena rodzajowa


Malarz umieścił na tym obrazie swój autentyczny podpis w prawym dolnym narożniku E.Pierzyński. Płótno oprawione w dekoracyjną przestrzenną, oryginalną ramę w kolorze złotym  z okresu powstania obrazu. Dzieła artysty cieszą się bardzo dużym powodzeniem i są pożądane na aukcjach dzieł sztuki. Znajdują się w niejednej prywatnej kolekcji, i są jej ozdobą.

NOTOWANIA: portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 15 sprzedanych dzieła tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: obraz jak i rama w stanie bardzo dobrym, nie wymagają jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: całości z ramą 72 cm x 102 cm, obraz 60 cm x 90 cm.
POCHODZENIE: czas powstania obrazu datujemy na lata 50 - 60. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Edward Pierzyński - znany, polski artysta malarz urodzony  w 1922 roku. Słynący ze scen batalistycznych i trojek na tle zimowego pejzażu. Tworzył głównie kompozycje olejne. Najczęściej sięgał po tematy batalistyczne, sceny z walk polskich wojsk lub zimowe sceny ukazujące konne zaprzęgi, oraz napady wilków na sanie.

Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl