Muszkieter ⭐ duża rzeźba sygnowana ⭐ Adalbert Steigeler
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis przedmiotu
Kawaler z rapierem
Duża, ręcznie wykonana rzeźba z drewna autorstwa Adalberta Steigelera z 1977 roku przedstawia postać mężczyzny w bogatym, historycznym stroju, prawdopodobnie inspirowanym XVII-wiecznym kawalerem lub muszkieterem. Rzeźba jest pełnoplastyczna i stoi na prostej, drewnianej podstawie o wielokątnym kształcie.
Mężczyzna ma bujną fryzurę z długimi, kręconymi włosami opadającymi na ramiona oraz gęsty wąs i brodę. Na głowie nosi szeroki kapelusz z ozdobnym piórem lub kitą. Jego strój składa się z bogato zdobionej kamizelki lub dubletu z widocznymi sznurowaniami na piersi, szerokich rękawów oraz narzuconego na ramiona płaszcza z licznymi fałdami.
W prawej dłoni mężczyzna trzyma skierowany ostrzem w dół rapier lub szpadę z ozdobną rękojeścią. Jego lewa dłoń jest częściowo ukryta pod płaszczem i spoczywa na biodrze. Postać stoi w lekkim kontrapoście, z ciężarem ciała przeniesionym na jedną nogę, co nadaje jej dynamiki.
Rzeźba wykonana jest z naturalnego drewna o ciepłym, brązowym odcieniu. Widoczne są ślady ręcznej pracy dłuta i snycerki, podkreślające fakturę drewna i detale stroju, takie jak fałdy materiału, zdobienia kamizelki i detale broni. Ekspresyjna twarz mężczyzny z uniesionymi brwiami i intensywnym spojrzeniem dodaje rzeźbie dramatyzmu i charakteru. Całość emanuje siłą i pewnością siebie.
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Wystawiam powyższą Opinię z przyjemnością.
Jeżeli mogę sugerować uzupełnienie oferty o niewielki, np. 5% rabat dla Klientów dokonujących kolejnych zakupów. Nie dla "oszczędności" dla Kupujących, ale dla budowania stałej relacji Klienta z Galerią, oraz zachęcenie do... regularnego przeglądania na przyszłość, wzbogacanej o nowości Oferty :)



