Niemieckie malarstwo aukcyjne stary obraz olejny Josef Burger
Ponadczasowy wielobarwny pejzaż
Zniewalające bogactwo przyrody stare malarstwo krajobrazowe do wystroju
Obraz malowany w technice pędzla, struktura nałożonej farby wyczuwalna pod palcami. Artysta na obrazie, przedstawia typowy dla swojej wybitnej twórczości temat. Sygnowany odręcznie przez autora w lewym dolnym narożniku: J. Burger. Obraz oprawiony jest w przepiękną, przestrzenną, oryginalną bogatą ramę w kolorze złotym.
NOTOWANIA: Portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 322 sprzedane dzieła tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry, rama jak i obraz nie wymaga jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: całości z ramą 79 cm x 99 cm, obrazu w świetle ramy 60 cm x 80 cm.
POCHODZENIE: praca powstała w latach 30. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Josef Burger urodzony w Monachium w 1887 roku, zmarły 1966, również w Monachium. Niemiecki malarz, nauki pobierał w pracowni Leo Putza, a następnie rozpoczął pracę jako konserwator zabytków. Tworzył głównie pejzaże i martwe natury. Jego prace tworzone techniką olejną posiadają cechy malarstwa akademickiego. Najczęstszym tematem pejzaży Josefa Burgera były widoki małych miasteczek, wsi lub gór, na pierwszym planie artysta umieszczał motyw rzeki, stawu, jeziora. Całe życie zawodowe związał z Monachium, jego prace charakteryzuje używanie przez artystę wysokiej jakości materiałów. Prace Josefa Burgera znajdują się w zbiorach muzeum sztuki w Monachium.