Sztuka Top Art

Niemieckie malarstwo aukcyjne stary obraz olejny Josef Burger

Dostępność: Oryginalna 1 sztuka
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 3 300,00 zł 3300.00
Zyskujesz 33 pkt [?]

Pochodzenie: Niemcy
Identyfikator produktu: 1381
Pin It

Ponadczasowy wielobarwny pejzaż

Kolejny oryginalny obraz niemieckiego artysty Josefa Burgera Mistrzowsko namalowany pejzaż olejny na płótnie. Malarz bardzo umiejętnie ukazuje scenerię krajobrazową i trafnie opisuje panujące warunki świetlne i pogodowe. Charakterystyczny dla akademickiego malarstwa plenerowego w tradycji monachijskiej. Jest to jedno z lepszych dzieł tego autora

Zniewalające bogactwo przyrody stare malarstwo krajobrazowe do wystroju

Obraz  malowany w technice pędzla, struktura nałożonej farby wyczuwalna pod palcami. Artysta na obrazie, przedstawia typowy dla swojej wybitnej twórczości temat. Sygnowany odręcznie przez autora w lewym dolnym narożniku: J. Burger.  Obraz oprawiony jest w przepiękną, przestrzenną, oryginalną bogatą ramę w kolorze złotym.

NOTOWANIA: Portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 322 sprzedane dzieła tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry, rama jak i obraz nie wymaga jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: całości z ramą 79 cm x 99 cm, obrazu w świetle ramy 60 cm x 80 cm.

POCHODZENIE: praca powstała w latach 30. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Josef Burger urodzony w Monachium w 1887 roku, zmarły 1966, również w Monachium. Niemiecki malarz, nauki pobierał w pracowni Leo Putza, a następnie rozpoczął pracę jako konserwator zabytków. Tworzył głównie pejzaże i martwe natury. Jego prace tworzone techniką olejną posiadają cechy malarstwa akademickiego. Najczęstszym tematem pejzaży Josefa Burgera były widoki małych miasteczek, wsi lub gór, na pierwszym planie artysta umieszczał motyw rzeki, stawu, jeziora. Całe życie zawodowe związał z Monachium, jego prace charakteryzuje używanie przez artystę wysokiej jakości materiałów. Prace Josefa Burgera znajdują się w zbiorach muzeum sztuki w Monachium.

Josef Burger maler
malarz Josef Burger
sygnatura malarza Josef Burger
stary obraz olejny Josef Burger

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki: