• Stare obrazy olejne

   

      Wyjątkowa oferta

   

      Stare malarstwo olejne

 • Kolekcjonerska niepowtarzalna porcelana

   

     Szukasz starej markowej porcelany

   

     Jesteś w odpowiednim miejscu

   

 • Antyczne mapy

     

   Autentyczne stare mapy do kolekcji

    

       Idealne do kancelarii i biura

 • Niepowtarzalne Piękne Kielichy

   

   Kolekcjonerskie stare kielichy 

   

    Josephinenhutte, Vin Saint Lambert

 • Grafika artystyczna

   

  Artystyczna grafika

Kategorie blog
Obrazy w promocji
Harry Haerendel * Krowy na pastwisku sielski obraz olejny
Harry Haerendel * Krowy na pastwisku sielski obraz olejny

2 880,00 zł

Cena regularna: 3 200,00 zł

Najniższa cena: 3 200,00 zł
szt.
Aukcyjne malarstwo olejne Stado krów i owiec u wodopoju Günter König
Aukcyjne malarstwo olejne Stado krów i owiec u wodopoju Günter König

5 670,00 zł

Cena regularna: 6 300,00 zł

Najniższa cena: 6 300,00 zł
szt.
Przedwojenny obraz martwa natura z bażantem Hedwig Petermann
Przedwojenny obraz martwa natura z bażantem Hedwig Petermann

3 780,00 zł

Cena regularna: 4 200,00 zł

Najniższa cena: 4 200,00 zł
szt.
Pejzaż z rzeką o zachodzie słońca przedwojenny duży obraz na płótnie
Pejzaż z rzeką o zachodzie słońca przedwojenny duży obraz na płótnie

3 015,00 zł

Cena regularna: 3 350,00 zł

Najniższa cena: 3 350,00 zł
szt.
Murillo stara kopia olejna autorstwa Ericha Säuberlicha
Murillo stara kopia olejna autorstwa Ericha Säuberlicha

2 610,00 zł

Cena regularna: 2 900,00 zł

Najniższa cena: 2 900,00 zł
szt.
Scena degustacji wina u mnicha Hein Van Doren vel W. Andreas
Scena degustacji wina u mnicha Hein Van Doren vel W. Andreas

4 500,00 zł

Cena regularna: 5 000,00 zł

Najniższa cena: 5 000,00 zł
szt.
Tancerka Flamenco z kastanietami | Wyjątkowy obraz olejny do salonu
Tancerka Flamenco z kastanietami | Wyjątkowy obraz olejny do salonu

3 780,00 zł

Cena regularna: 4 200,00 zł

Najniższa cena: 4 200,00 zł
szt.
Josef Kollmar - Nadmorska zatoka z kutrami aukcyjny artysta
Josef Kollmar - Nadmorska zatoka z kutrami aukcyjny artysta

3 780,00 zł

Cena regularna: 4 200,00 zł

Najniższa cena: 4 200,00 zł
szt.
Impresjonistyczny rodzinny spacer obraz olejny do salonu
Impresjonistyczny rodzinny spacer obraz olejny do salonu

3 330,00 zł

Cena regularna: 3 700,00 zł

Najniższa cena: 3 700,00 zł
szt.
Darmowa dostawa w Polsce już od 1000 zł.

Przy wpłacie na konto galerii oferujemy darmową przesyłkę kurierską Pocztex 24

Chmura tagów
Niemieccy malarze, których warto znać

Malarstwo niemieckie dla wielu osób jest mało znaną dziedziną sztuki. Duża część osób słyszała jedynie, że - nie bez powodu - Adolfa Hitlera określa się jako niedoszłego akwarelistę. Bez wątpienia jednak Niemcy mają się czym pochwalić. 

Jednym z najwybitniejszych malarzy niemieckich był Caspar David Fredrich (romantyzm). Placówki kulturalne w całej Polsce (w tym Muzeum Narodowe w Warszawie) posiadają również dzieła wielu innych artystów z tego kraju. Oto kilku malarzy, którzy odegrali istotną rolę w historii sztuki, i których z pewnością warto bliżej poznać.

 

Franz Joseph Wagner

 

Artysta, który należy do grona najbardziej znanych malarzy niemieckich. Urodzony w 1886 r. w Rogóżce. Jego twórczość przypada na początek XX w. Tworzył głównie pejzaże, które w zdecydowanej większości przedstawiały Sudety. 

Malował przede wszystkim swoje rodzinne strony, tj. okolic Bystrzycy Kłodzkiej, Lądka Zdroju oraz Bolesławowa. Liczne jego dzieła pojawiały się w regionalnych magazynach, głównie "Die Grafshaft Glatz". Prowadził również prężnie działającą i przynoszącą duże dochody pracownię we Wrocławiu. 

W dorobku Franza Josepha Wagnera można znaleźć także liczne obrazy przedstawiające mieszkańców wsi przy pracy. Artysta należał m.in. do Kłodzkiej Grupy Artystycznej.

Po II wojnie światowej przeniósł się do Kreiensen (obecnie dzielnica Einbeck). Niewiele wiadomo na temat jego dalszych losów. Zmarł 3 maja 1972 r. w Charlottenburg (obecnie dzielnica Berlina).

Jego dzieła oczarowują szczególnie spokojem, który z nich bije, oraz dużą dozą folkloru.

Młyn wodny z Dolnego Śląska

Obraz powstał w latach 30 XX w. Przedstawia młyn na niewielkim strumieniu, obok którego stoi schludna, drewniana, wiejska chata. Choć na leżących dookoła polach leży śnieg, to jednak widoczne gdzieniegdzie roztopy sugerują rychłe nadejście wiosny.

Dzieło jest niezwykle łatwe i przyjemne w odbiorze, ponieważ nie zawiera wielu szczegółów. Dzięki temu patrząc na nie, można się oddać wspomnieniom i relaksowi. Na obrazie nie ma bowiem zbyt dużej ilości szczegółów. O tym, że jeden z przedstawionych na nim budynków to młyn, dowiadujemy się wyłącznie dlatego, że znajduje się on na rzece, a także z tytułu obrazu.

 

Ludwig Gschossmann

Kolejny artysta reprezentujący sztukę współczesną. Urodził się w Strasburgu lub w Monachium. Nie jest jasna również dokładna data jego urodzin. Różne źródła podają rok 1894, 1901, a nawet 1913/1914. Studiował w Monachium, Hamburgu, Lubece i Augsburgu.

Na początku jego styl charakteryzował się dużą dozą wpływów akademickich. Czerpał inspiracje przede wszystkim z Otto Pippela, reprezentującego niemiecki impresjonizm. Jednak z czasem zaczął czuć się coraz bardziej swobodnie, a jego styl artystyczny dojrzał. 

Był znany przede wszystkim z obrazów przedstawiających sceny balowe. Swoje obrazy wystawiał zarówno w Niemczech, jak i w Stanach Zjednoczonych, Francji, Szwecji i Szwajcarii. Zmarł 22.08.1988 r.

 

Przejażdżka dorożką

Obraz olejny namalowany w latach 60 XX wieku. Przedstawia mężczyznę i kobietę podróżujących dorożką. Obraz otula atmosferą ciepłych, wczesnojesiennych dni. Autor umieścił na płótnie rześki powiew wiatru i ciepło promieni słonecznych. Obok dorożki znajduje się jeździec oraz pies, co wskazuje na krótką, rodzinną lub przyjacielską wycieczkę skrajem lasu.

 

Horst Altermann

Artysta urodzony w 1925 r. w Düsseldorfie. Tworzył przede wszystkim pejzaże i obrazy przedstawiające sceny polowań. Jego dzieła był wielokrotnie wystawiane na aukcjach, a ich ceny wahał się pomiędzy 130 a 1674 USD. Najdroższy obraz artysty został sprzedany w 2011 r. w domu aukcyjnym Waddington's. Zmarł w 1978 r.

 

Scenerie zimowe

W dorobku artysty znajdują się m.in. dwa dzieła stworzone w latach 50 XX wieku, przedstawiające krajobraz wiejski w okresie zimowym. Z jednej strony obydwa te dzieła charakteryzuje niezwykły realizm (przedstawiają sceny z życia ludzi bez upiększania), z drugiej jednak charakterystyczna paleta barw sprawia, że myślami przenosimy się do świata baśni i beztroskiego dzieciństwa.

 

Gerhard Dickmeis

Malarz urodzony w Heinsbergu, w 1918 r. Ukończył studia w Düsseldorfie. Znany jest głównie z tworzenia pejzaży miejskich, a także portretów i obrazów przedstawiających martwe natury. Jedną z cech charakteryzujących jego dzieła był humor zawarty w scenach rodzajowych.

Wiele z dzieł artysty zostało wystawionych na aukcjach. Najtańsze z nich sprzedano za 182 USD, natomiast najdroższe (targ kwiatowy w Amsterdamie) - za 2558 USD. Artysta zmarł w 1978 r.

 

Dziecięce zabawy i puszczanie baniek mydlanych

Scenka przedstawia zabawę matki i trójki dzieci. Działa bardzo pozytywnie na emocje oglądających, przenosząc ich w świat śmiechu, beztroski i dziecięcych wygłupów. Scenka rozgrywa się w połowie XIX wieku. Obraz w doskonały sposób przedstawia ówczesne stroje ludowe - m.in. wszystkie postacie noszą charakterystyczne dla tamtego okresu chodaki.

 

Paul Henze Morro

Jeden z najwybitniejszych niemieckich impresjonistów. Urodził się 3 czerwca 1925 r. w Lipsku. Tam też ukończył studia (na Akademii Sztuk Użytkowych oraz w Lipskiej Szkole Sztuk Pięknych). Uczył się pod kierunkiem Ericha Grunera, Karla Mierscha i R. Langego. Po II wojnie światowej kontynuował naukę na Akademii Sztuki w Monachium.

Najbardziej znany był z przedstawiania martwych natur, a także z tworzenia aktów i pejzaży. Choć jego główną inspiracją była rodzinna Bawaria, to jednak malarz wiele podróżował po świecie. Miał szczególny sentyment do Włoch. Przez długi czas mieszkał w marokańskim Tangerze.

Wystawiał swoje prace na sprzedaż w wielu miastach europejskich. Organizował również wystawy w Filadelfii, Nowym Jorku, Los Angeles, Detroit, Hawanie i Montrealu.

 

Kwiatowe stragany nad kanałem Amsterdamu

Obraz przedstawia pełen życia i kolorów Amsterdam, z charakterystycznym dla tego miejsca gwarem i tłumem ludzi. Stragany rozłożone są nad kanałem, który stanowi centrum wszelkich wydarzeń w mieście. Miasto nie bez powodu nazywane jest Wenecją Północy - znajduje się w otoczeniu wody i posiada liczne bulwary, nadające mu niezwykle romantycznego charakteru. Dzieło zostało stworzone techniką szpachli malarskiej. Charakteryzuje je s=niezwykle śmiały styl i wprawne pociągnięcia.

 

Malarstwo niemieckie - nasza galeria

W galerii Top Art posiadamy szeroką ofertę dzieł malarzy niemieckich. Obejmuje ona bardzo różnorodne kategorie - mamy zarówno pejzaże, jak i portrety, malarstwo rodzajowe, sceny z polowań czy też innego rodzaju obrazy. Chcesz kupić jeden z nich do salonu, kuchni lub innego pomieszczenia? Skontaktuj się z nami w celu zdobycia dodatkowych informacji!

 

Tekst autorski: agnieszkablum.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl