Kategorie blog
WYJĄTKOWE PROMOCJE
Nostalgiczne łodzie na otwartym morzu -  E.v. Endert
Nostalgiczne łodzie na otwartym morzu - E.v. Endert
1 650,00 zł 1 350,00 zł
szt.
Fritz Moritz  bajeczny bukiet róż Polecam!!!
Fritz Moritz bajeczny bukiet róż Polecam!!!
1 650,00 zł 1 500,00 zł
szt.
Obraz olejny Łodzie rybackie o zachodzie słońca !!!
Obraz olejny Łodzie rybackie o zachodzie słońca !!!
1 150,00 zł 1 000,00 zł
szt.
Święto Hubertusa Polowanie G.F.M. Anschutz Polecam!!
Święto Hubertusa Polowanie G.F.M. Anschutz Polecam!!
3 000,00 zł 2 700,00 zł
szt.
Jesienny nastrojowy leśny strumyk - Bernauer dekoracyjny obraz !!!
Jesienny nastrojowy leśny strumyk - Bernauer dekoracyjny obraz !!!
2 300,00 zł 2 100,00 zł
szt.
Miasteczko wieczorową porą Michael W. Schneider
Miasteczko wieczorową porą Michael W. Schneider
3 100,00 zł 2 900,00 zł
szt.
W. v. Kamp barwne kwiaty malarstwo niemieckie
W. v. Kamp barwne kwiaty malarstwo niemieckie
1 950,00 zł 1 650,00 zł
szt.
Barwny stary obraz dziki zimową porą !!!
Barwny stary obraz dziki zimową porą !!!
3 300,00 zł 2 950,00 zł
szt.
Krajobraz wiejski z krowami - Hansen !!!
Krajobraz wiejski z krowami - Hansen !!!
1 900,00 zł 1 750,00 zł
szt.
A. HUBER Dekoracyjny pejzaż górski
A. HUBER Dekoracyjny pejzaż górski
1 600,00 zł 1 500,00 zł
szt.
Akceptujemy płatności

PayPal Logo   przelewy24

PORCELANA NOWOŚCI
Duża figurka Ptaszka Royal Dux
Duża figurka Ptaszka Royal Dux
160,00 zł
szt.
Fürstenberg Imponująca filiżanka
Fürstenberg Imponująca filiżanka
100,00 zł
szt.
Sorau  Żary mlecznik Carmen
Sorau Żary mlecznik Carmen
80,00 zł
szt.
Ilmenau mokka kobalt kwiaty złocenia
Ilmenau mokka kobalt kwiaty złocenia
100,00 zł
szt.
Pierwsza Nagroda

Galeria ponownie zdobyła tytuł 

NAJLEPSI 2019

wśród Sprzedawców Sztuki i Antyków

Najlepsi 2019

Galeria zdobyła tytuł 

NAJLEPSI 2018

wśród Sprzedawców Galerii Sztuki

certyfikat

Galeria jest w gronie wyróżnionych firm, przyznano jej certyfikat firmy godnej zaufania, który przyznawany jest na podstawie specjalnego oprogramowania 

Certyfikat

Jaki obraz na ścianę do salonu 0

Obraz do salonu

Puste ściany w salonie nigdy nie wyglądają dobrze i sprawiają wrażenie pustki, nachodzi nas wtedy pytanie co na ścianę w salonie? Można to bardzo szybko naprawić wybierając odpowiedni obraz do salonu. Dodatki do naszego salonu z pewnością go upiększają i dodają mu to “coś”. Jednym z ciekawych sposobów na upiększenie naszego salonu może być ozdobny wazon, lecz rzeczą, która zrobi to najlepiej jest właśnie obraz.

Wydawałoby się, że odpowiedź na pytanie jaki obraz na ścianę do salonu jest bardzo proste, nic bardziej mylnego. Zadanie to stawia nam wiele pytań, gdzie odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Duże obrazy do salonu z pewnością robią ogromne wrażenie i skupiają wzrok gości w pierwszej kolejności. Tutaj nasuwa się pierwsze pytanie, jak duży jest nasz salon i na jakie rozmiary naszego obrazu do salonu możemy sobie pozwolić?

 

Obrazy w ramach

Wybór obramowania to raczej wybór indywidualny, lecz zdaniem wielu osób najpiękniejsze są obrazy w ramach. Ozdobne ramy wyglądają naprawdę dobrze, eksponując nasz obraz. Należy również zwrócić uwagę, aby podczas zakupu drugiego obrazu do salonu, zakupić obraz w tych samych ramach, chodzi tutaj o zachowanie pewnej spójności, ważne jest również, aby ramy były tego samego koloru. Znalezienie obrazu do salonu w tej samej ramie może okazać się trudne, zwłaszcza przy wyborze dużych obrazów do salonu, lecz powinniśmy stosować się do tego i w miarę możliwości zachowywać tę spójność. Znalezienie obrazu do salonu, który będzie się nam podobał i spełniał nasze oczekiwania może być trudne, lecz nie jest niemożliwe. Wiele osób ceni sobie sceny rodzajowe, a niektórzy celują w martwą naturę. Dobrym oraz jednocześnie najczęstszym wyborem do salonu może okazać się pejzaż lub martwa natura. Kolejną rzeczą jest wybór odpowiedniego miejsca, gdzie umieścimy nasz świeżo zakupiony obraz. Cenionym sobie miejscem na umieszczenie naszego obrazu jest miejsce nad stołem, komodą czy sofą. Pod uwagę należy brać również oświetlenie w miejscu w którym będziemy umieszczać nasz obraz. Zbyt ciemne miejsce, może popsuć cały efekt, dlatego zaleca się umieszczenie go w dobrze oświetlonym miejscu - idealną sytuacja jest, gdy w dzień nasz obraz oświetla światło dzienne.

Wybierając obrazy na ścianę do salonu rzeczą oczywistą jest, że ważna rolę gra symetria, powieszenie ich tak, aby było równo nie należy do najprostszych rzecz - zwłaszcza w starych kamienicach, dworkach lub domach, gdzie piętno czasu zostało naznaczone i sufit oraz ściany nie są już takie proste. Niezależnie czy są to obrazy na płótnie czy innego rodzaju warto ustawiać je względem rzeczy, które znajdują się pod obrazem. Przykładem może być tutaj ustawienie obrazu względem naszej komody.

Należy pamiętać, że wysokość na jakiej umieścimy nasz obraz gra również znaczącą rolę. W zależności od wysokości naszego sufitu oraz wielkości naszego obrazu zaleca się umieszczanie go na górnej części ściany.

Obecnie internet dostarcza nam duży wybór sklepów i aukcji, lecz warto kupować tylko tam, gdzie dostarczają nam certyfikat autentyczności. Posiadając taki certyfikat możemy być spokojni, że nasz obraz nie jest podrobiony. Zaleca się unikanie niepewnych źródeł z mało znanych portali aukcyjnych, gdzie moderacja nie radzi sobie z usuwaniem takich oszustów i w ten sposób można bardzo łatwo zostać oszukanym. Przed zakupem warto zadzwonić do sprzedającego, w celu upewnienia się, że obraz na pewno spełnia nasze oczekiwania. Nie należy również kupować obrazu do salonu pod presją czasu, bo często kończy się to zwrotem lub niezadowoleniem. Pamiętajmy, że obraz ten będzie nam towarzyszył przez następne kilkanaście, a może i kilkadziesiąt lat.


Reasumując i odpowiadając na pytanie co na ścianę do naszego salonu to najlepszym sposobem na ozdobienie naszych ścian i nadanie mu unikatowego wyglądu będzie zakup obrazu np. na płótnie. Wybór obrazu jest mocno indywidualny, lecz powinniśmy trzymać się paru powyższych zasad, aby zachować jednolitość. Z aranżacją naszego wnętrza również nie możemy przesadzić, nadmiar obrazów może spowodować uczucie bałaganu, dlatego lepiej zakupić duży obraz do salonu, niż parę mniejszych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl