darmowa dostawa
Infolinia kontakt telefoniczny
certyfikat na obraz
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Obrazy nowości
Munnich Heinz ⭐ Górski widok z chatą
Munnich Heinz ⭐ Górski widok z chatą

2 950,00 zł

szt.

Batalistyka

Konnica obraz batalistyczny wojska konne Herbert Knotel

Konnica obraz batalistyczny wojska konne Herbert Knotel
Konnica obraz batalistyczny wojska konne Herbert Knotel

Kawaleria obraz olejny

Oryginalny obraz autorstwa znanego artysty Herberta Knotela. Obraz malowany farbami olejnymi na płótnie. Przedstawia scenę z udziałem wojsk konnych. 

Dostępność: Oryginalna 1 sztuka

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

2 800,00 zł

szt.

Batalistyka obrazy - Malarstwo batalistyczne

Obrazy batalistyczne to jeden z najbardziej dekoracyjnych gatunków malarstwa. Umiejętne i fachowe przedstawienie scen bitewnych, pojedynków, pochodów wojsk, oblężeń twierdz i codziennego życia obozowego. To typowe obrazy do salonu, ale również idealnie prezentują się jako obrazy do gabinetu.

Obrazy batalistyczne ze względu na ilość postaci, a co za tym idzie mnogość szczegółów często były malowane w bardzo dużych rozmiarach, te natomiast potrzebują odpowiednich pomieszczeń do ekspozycji. Idealnym przykładem jest Panorama Racławicka.  W wielu przypadkach malarstwo tego rodzaju jest trafną inwestycją. Artysta malarz specjalizujący się w tym gatunku zwany jest batalistą. Doskonałym przykładem jest dzieło zatytułowane Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki. 

Już w starożytnej Grecji artyści przedstawiali nie tylko walki historyczne ale i mitologiczne. Odnosząc się do malarstwa tamtych czasów należy mieć świadomość że nie chodzi tu o obrazy na płótnach a najczęściej wazach. Batalistyka była również obecna w literaturze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl