- Malarstwo(228)
- Obrazy żakardowe(19)
- Porcelana(138)
- Porcelana według marki(71)
- Szkło(38)
- Szkło według marki(12)
- Ceramika(6)
- Grafika artystyczna(33)
- Emalia komórkowa - Cloisonne(0)
- Mapy(2)
- Rzeźba(30)
- Metaloplastyka(3)
- Birofilistyka(2)
- Oświetlenie(0)
- Archiwum - sprzedane(1694)
- Nowości w Top Art
- Obrazy w promocji
1 750,00 zł
2 950,00 zł
Kowalstwo artystyczne
Jedną z gałęzi metaloplastyki jest kowalstwo artystyczne, to rzemiosło sławiące się ręcznym wyrobem przedmiotów dekoracyjnych z kutego żelaza. Technika pozyskania przedmiotów z żelaza znana jest już od czasów starożytnych.Znane są techniki sztuki kowalskiej na gorąco, jaki i ślusarskiej na zimno. W czasach średniowiecza pracami kowalskimi zajmowali się głównie mnisi, którzy wykonywali stare, antyczne okucia na drzwi lub skrzynie. Motywem przewodnim tych prac była roślinność, a w miarę rozwoju wzbogacano o motywy heraldyczne i zwierzęce. Wachlarz przedmiotów tworzonych przez kowali był bardzo szeroki, począwszy od biżuterii po białą broń, podkowy, kraty okienne, bramy, kute latarnie,klucze, po przedmioty użytkowe tj. noże. Wspaniałymi pracami wirtuozerii kowalskiej poszczycić się może między innymi Wersal, w Polsce zaś Katedra w Gnieźnie czy Krakowie.
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
Kowalstwo artystyczne
Jedną z gałęzi metaloplastyki jest kowalstwo artystyczne, to rzemiosło sławiące się ręcznym wyrobem przedmiotów dekoracyjnych z kutego żelaza. Technika pozyskania przedmiotów z żelaza znana jest już od czasów starożytnych. Znane są techniki sztuki kowalskiej na gorąco, jaki i ślusarskiej na zimno.
W czasach średniowiecza pracami kowalskimi zajmowali się głównie mnisi, którzy wykonywali stare, antyczne okucia na drzwi lub skrzynie. Motywem przewodnim tych prac była roślinność, a w miarę rozwoju wzbogacano o motywy heraldyczne i zwierzęce. Wachlarz przedmiotów tworzonych przez kowali był bardzo szeroki, począwszy od biżuterii po białą broń, podkowy, kraty okienne, bramy, kute latarnie, klucze, po przedmioty użytkowe tj. noże. Wspaniałymi pracami wirtuozerii kowalskiej poszczycić się może między innymi Wersal, w Polsce zaś Katedra w Gnieźnie czy Krakowie.