Sanie z końmi w galopie ⭐ Michael Borbely malarstwo węgierskie

Wyśmienite dzieło do wystroju
Oryginalne dzieło malowane farbami olejnymi na płótnie w technice pędzla. Niezwykle barwna, pastelowa praca. Wirtuozerskie wręcz operowanie kolorami przez artystę. Sygnowane odręcznie przez autora w prawym dolnym narożniku: M. Borbely. Oprawiony w stylową, gustowną ramę w kolorze patynowanego złota. Obraz o wyjątkowych walorach dekoracyjnych, będzie idealną ozdobą każdego wnętrza. Polecamy koneserom wyszukanego i efektownego malarstwa.
Dostępność: Oryginalna 1 sztuka
Wysyłka w: 24 godziny
Zaprzęg galopujących koni | malarstwo węgierskie Michael Borbely

Scena rodzajowa z końmi
Zadziwiające dzieło, cenionego węgierskiego artysty Michaela Borbley. Dekoracyjne, profesjonalne malarstwo. Obraz olejny namalowany na płótnie, przedstawiający typowy temat dla twórczości malarza - galopujące konie zaprzęgnięte do wozu.
Dostępność: Oryginalna 1 sztuka
Wysyłka w: 24 godziny
Scena Rodzajowa - Malarstwo Rodzajowe obrazy
Scena rodzajowa, to malarstwo niezwykle widowiskowe. Są to idealne obrazy do salonu.Szczególnym kunsztem zachwycają stare obrazy olejne , malowane na płótnie, które idealnie nadają się jako obrazy do jadalni. Artysta malarz specjalizujący się w tym gatunku malarstwa, musi wykazać się perfekcyjnym spostrzeganiem scen związanych z życiem codziennym, obyczajowym, pracą, zabawą i wypoczynkiem. W odróżnieniu do malarstwa portretowego, indywidualnego czy gromadnego, w scenach rodzajowych główne role odgrywają zwykle osoby anonimowe, ukazywane bez jakichkolwiek przekłamań i idealizacji, podczas wykonywania zwykłych czynności.
Malarstwo rodzajowe istnieje już od starożytności. Dzięki czemu możemy zaobserwować między innymi sceny z życia starożytnych Greków. Ten typ malarstwa został nieco zapomniany w okresie renesansu i baroku. W Polsce najpopularniejszymi malarzami tworzącymi tego typu dzieła byli Józef Chełmoński oraz Wojciech Kossak.
Co to jest scena rodzajowa? To gatunek malarski, który był już znany w średniowieczu. We Francji w wieku VXIII rozdzielono je na dwie odmiany - sceny sielankowe oraz sceny ogrodowe. W Anglii zaś sceny ogrodowe zamieniono na sceny moralizatorskie. Scenka rodzajowa zawsze znajdzie swoich odbiorców. Dlaczego? Każdy obraz ze sceną rodzajową jest inny - jeden przedstawia osoby na spacerze w parku, drugi przedstawia rozmowy przy stole, a kolejny zaś na warsztat bierze starego rybaka naprawiającego sieć rybacką. Tematów jest naprawdę mnóstwo, dlatego jest w czym wybierać, dlatego scena rodzajowa w sztuce odbiła się naprawdę dużym echem.
Ceny obrazów są bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od artysty, wieku i stanu w jakim się znajdują