
Figura Hollohaza Węgry lata 60 kobieta w stroju ludowym Okaz!!!

Ciekawa autentyczna, duża markowa figura przedstawiająca kobietę w stroju ludowym. Przykład wspaniałego wzornictwa połowy XX wieku. Zaprojektowana i wykonana w latach 50 - 60 XX wieku w Węgierskiej wytworni porcelany Hollohaza. Wykonana z białej porcelany, glazurowana,ręcznie malowana, profesjonalnie wymodelowana. Wyroby firmy Hollohaza są poszukiwane i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i nie tylko. Stan zachowania bardzo dobry ( bez jakichkolwiek pęknięć i wyszczerbień ). Wymiary: wysokość 29,5 cm. podstawa 8 cm x 6,5 cm.
Dostępność: Oryginalna 1 sztuka
Wysyłka w: 24 godziny
Porcelana Aqincum Budapest lata 60 mężczyzna w stroju ludowym Okaz!!!

Ciekawa autentyczna, duża markowa figura przedstawiająca mężczyznę w stroju ludowym. Przykład wspaniałego modernistycznego wzornictwa połowy XX wieku. Zaprojektowana i wykonana w latach 50 - 60 XX wieku w Węgierskiej wytworni porcelany Aqincum . Wykonana z białej porcelany, glazurowana,ręcznie malowana, profesjonalnie wymodelowana. Wyroby firmy Aqincum są poszukiwane i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i nie tylko. Stan zachowania bardzo dobry ( bez jakichkolwiek pęknięć i wyszczerbień ). Wymiary: wysokość 28 cm. podstawa 8 cm x 9,3 cm.
Dostępność: Oryginalna 1 sztuka
Wysyłka w: 24 godziny
Stara porcelana
Porcelana to rodzaj białej ceramiki znany od przeszło 1300 lat. Z początku była wytwarzana wyłącznie przez Chińczyków. Niegdyś porcelana była towarem luksusowym. Europejczycy zakochali się w niej od samego początku i nazwali „białym złotem”, ponieważ jej ceny były imponująco wysokie. Związane było to z kosztami importu z Azji, które sprawiły, że na zakup tego typu produktów stać było wyłącznie najbogatszych Europejczyków.
Nie przeszkadzało to im jednak w zakupach, ponieważ porcelanę wypadało mieć, aby być kimś. Sytuacja uległa zmianie poprzez… nieudany eksperyment alchemiczny. Bottger, aptekarz niemiecki, w osiemnastym wieku odkrył sekret wytwarzania porcelany. Obecnie każdy może mieć ten skrawek historii dla siebie. Nasz kraj miał duży udział w produkcji wysokiej jakości porcelany. W Polsce na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku powstały fabryki porcelany w Chodzieży oraz Ćmielowie, które swoją renomą cieszą również dzisiaj ludzi na całym świecie. Stare naczynia porcelanowe i inne produkty znajdujące się w naszym sklepie zachowane są w bardzo dobrym stanie.
Z porcelany wyprodukowano wiele, zaskakujących przedmiotów, między innymi samochód, a jego cena była niebotycznie wysoka. Ponad trzydzieści sześć milionów dolarów zapłacono za filiżankę wyprodukowaną w okresie panowania dynastii Ming. Jak widać, ceny są znaczne, ale satysfakcja z posiadania takich produktów nie zna ceny. Czyż nie warto zainwestować, choćby po to, aby zobaczyć zachwyt w oczach przyjaciół i rozkoszować się niezapomnianym smakiem herbaty lub kawy podanym w cudownej filiżance?
Wierzono, że porcelanowe naczynie miało się rozpadać w zetknięciu z płynną trucizną, a ponieważ trucizna była popularnym sposobem zabijania, popularność porcelany również rosła. Pięknie udekorowana była warta paru wiosek. W Europie dekoracjami były motywy roślinne i pasterskie, a także sceny bitewne i krajobrazy.
W naszej ofercie znajdą Państwo pięknie zdobione porcelanowe filiżanki i zestawy śniadaniowe, figurki czy patery i talerze.