darmowa dostawa
Infolinia kontakt telefoniczny
certyfikat na obraz
Opcje przeglądania
Kategorie
Pochodzenie
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Obrazy nowości
Munnich Heinz ⭐ Górski widok z chatą
Munnich Heinz ⭐ Górski widok z chatą

2 950,00 zł

szt.

Limoges

Limoges lata 20 talerz z modą Fr. Ganeau 1925 r.

Limoges lata 20 talerz z modą Fr. Ganeau 1925 r.
Limoges lata 20 talerz z modą Fr. Ganeau 1925 r.

Niesamowite lata 20 talerz Limoges

Francuzki dekoracyjny talerz. Limitowana kolekcjonerska edycja. Wykonany z porcelany w kolorze białym. Z nadrukiem wizerunku ubioru z 1925 roku. Przedstawiony na talerzu obraz jest autorstwa Fr. Ganeau z 1977 roku. Sygnowana na odwrocie znakiem wytwórni. Możliwość powieszenia na ścianie.

Dostępność: Sprzedane

Cena:

80,00 zł

Limoges porcelana

Porcelana z Limoges wywodzi się z XVIII wieku. To ekskluzywna ceramika, która wzbogaca „królewską dwójkę” czyli Sevres i Miśnię. Pierwsze manufaktury wytwarzające Limoges France porcelana powstały już w drugiej połowie XVIII w. W roku 1771 bracia Grellet założyli wytwórnię twardej porcelany, której orędownikiem stał się książę Artois.

W roku 1784 fabryka stałą się własnością królewską, zaś w 1796 roku uległa likwidacji. W wieku XIX z uwagi  na nowe uwarunkowania polityczne i gospodarcze powstały w Limoges aż czterdzieści trzy różnorodne fabryki porcelany, a także warsztaty zdobnicze (Tresseman & Vogt, Montassier, Gorsas i Perier/Martial Redon,Guerin-Pouyat-Elite, Haviland & Co). Około 1830 r. Limoges, które znajdowało się w pobliżu miejsc, w których znaleziono odpowiednią glinę, zastąpiło Paryż jako główne centrum prywatnych fabryk porcelany, chociaż państwowa porcelana Sèvres pod Paryżem pozostała dominująca na samym szczycie rynku. Limoges utrzymał tę pozycję do dnia dzisiejszego. Kolebka wytwórczości ceramicznej  Limoges porcelana należy do największych we Francji, a wytwarzana tam lubiana porcelana ceniona jest za najwyższą jakość. Limoges porcelana utrzymuje bardzo wysoką pozycję do dnia dzisiejszego

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl