Spacer w przypałacowym parku impresjonistyczna perła ⭐ Heinrich Hartung
Opis przedmiotu
Przechadzka dam i dżentelmenów
Malarstwo impresjonistyczne wistnie mistrzowskim wydaniu. Obraz znanego niemieckiego impresjonisty Heinricha Hartunga . Namalowany został na płótnie naciągniętym na krosno. Stworzony śmiałymi pociągnięciami szpachli malarskiej, z wielką precyzją i dbałością o wszystkie szczegóły. Praca niezwykle barwna, przedstawiająca bardzo duży kunszt, walory artystyczne i dekoracyjne. Malarz na tym obrazie prezentuje przypałacowy spacer eleganckiego towarzystwa w wytwornych kreacjach.
Impresjonizm spod pędzla mistrza
Malarz umieścił na tym obrazie swój autentyczny podpis w prawym dolnym narożniku H.Hartung. Zastosowana technika malarska przez artystę: pędzel. Struktura nałożonej farby wyczuwalna mocno pod palcami. Obraz osadzony w gustowną, ramę w kolorze brązu i złota. Obrazy artysty cieszą się ogromnym powodzeniem. Oferowaną pracę szczególnie polecamy, jako wyjątkową ozdobą Państwa salonu.
NOTOWANIA: Portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 99 sprzedane dzieła tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: Obraz jak i rama w stanie bardzo dobrym, nie wymagają jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: Całości z ramą 95.5 cm x 84.5 cm, obraz 80 cm x 70 cm.
POCHODZENIE: Czas powstania obrazu datujemy na lata 60. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Niemiecki artysta malarz krajobrazu, Heinrich Hartung IV - Clemens zwany młodszym, urodzony 25 czerwca 1888 r. w Dusseldorfie; zmarł 28 marca 1966 r. w Koblencji. Był najstarszym synem w rodzinie i dynastii malarzy, którzy mieszkali w Koblencji od bardzo dawna. Był w IV. pokoleniem malarzy o imieniu Heinrich. Heinrich Hartung IV jest uważany za subtelnego interpretatora reńskich krajobrazów z życia. Po ukończeniu gimnazjum Hartung odbył pierwsze szkolenie artystyczne u malarza Franza Molitora. Było prawie oczywiste, że czwarty Heinrich Hartung, nazwany imieniem ojca i dziadka, rozpoczął swoją karierę jako malarz. Po pierwszym pobycie w Molitorze studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie. Jego twórczość przerwała I wojna światowa. W 1919 osiadł na dalsze życie w Koblencji. Podobnie jak ojciec Heinrich Hartung III na długo zrezygnował z malarstwa modernistycznego. Później jednak nie utrzymywał już tej postawy artystycznej. Pod wpływem aktualnych trendów w sztuce "wypracował styl któremu oddawał się przez całe życie". Z jego dzieł wypowiada się miłość do prostoty i harmonii przedmiotu. Obrazy Hartunga z okresu konserwatywnego charakteryzują się lekką, często nieco chłodną barwnością, w której jednocześnie pojawiają się tendencje romantyczne i realistyczne.Malarzem był także jego dziadek Heinrich Hartung (1816-1893)
















Wymiary obrazu
Wymiary samego obrazu | Wymiary samego obrazu: wysokość 80 cm x szerokość 70 cm |
Wymiary obrazu | Wymiary zewnętrzne ramy: wysokość 95,5 cm x szerokość 85,5 cm |