Polskie malarstwo aukcyjne Rozpędzona trojka Edward Pierzyński ☆ 1922
Konie w galopie
To kolejne niesamowite malarstwo dużych rozmiarów, ukazujące pełną ekspresji scenę pędzącej trojki. Jest to niekwestionowana kolejna autentyczna perełka w ofercie w naszej galerii internetowej. Obraz znanego cenionego, polskiego artysty - batalisty. Dzieło namalowane na płótnie, z niezwykłą precyzją i dbałością o wszystkie szczegóły. Praca niezwykle barwna przedstawiająca bardzo duże walory artystyczne i dekoracyjne.
Dekoracyjna scena rodzajowa
Malarz umieścił na tym obrazie swój autentyczny podpis w prawym dolnym narożniku E.Pierzyński. Płótno oprawione w dekoracyjną przestrzenną, oryginalną ramę w kolorze złotym z okresu powstania obrazu. Dzieła artysty cieszą się bardzo dużym powodzeniem i są pożądane na aukcjach dzieł sztuki. Znajdują się w niejednej prywatnej kolekcji, i są jej ozdobą.
NOTOWANIA: portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 15 sprzedanych dzieła tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: obraz jak i rama w stanie bardzo dobrym, nie wymagają jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: całości z ramą 72 cm x 102 cm, obraz 60 cm x 90 cm.
POCHODZENIE: czas powstania obrazu datujemy na lata 50 - 60. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Edward Pierzyński - znany, polski artysta malarz urodzony w 1922 roku. Słynący ze scen batalistycznych i trojek na tle zimowego pejzażu. Tworzył głównie kompozycje olejne. Najczęściej sięgał po tematy batalistyczne, sceny z walk polskich wojsk lub zimowe sceny ukazujące konne zaprzęgi, oraz napady wilków na sanie.