Pejzaż z Karyntii Dolina Rosental aukcyjny obraz Ludwig Gschossmann
Doskonałość górskiej panoramy na obrazie olejnym
Wyśmienity, oryginalny obraz olejny stworzony na płótnie wybitnego aukcyjnego artysty pochodzenia niemieckiego, Ludwiga Gschossmanna. Malarz znany z bardzo bogatej twórczości tematycznej, np.ze scen balowych, krajobrazów i obrazów rodzajowych. Dzieło malowane swobodnymi pociągnięciami pędzla i akcentami żywych kolorów. Malowany z ogromną perfekcją, stary obraz olejny na płótnie. Dzieło przedstawia uroczą scenerię z Karyntii Doliny Rosental. Uwiecznione jest pasmo górskie z otaczającą je przyrodą.
Perfekcyjne dzieło artysty
Obraz malowany w technice pędzla, struktura nałożonej farby wyczuwalna mocno pod palcami. Notowany w Artprice i innych cenionych portalach aukcyjnych. Jego dzieła są bardzo pożądane na aukcjach dzieł sztuki. Sygnowany lewy dół : Gschossmann Obraz oprawiony jest w przepiękną, stara, przestrzenną, bogatą ramę. Do powieszenia na ścianie. Dzieło polecamy koneserom cennego i dobrego malarstwa.
STAN ZACHOWANIA: Obraz i rama - bardzo dobry nie wymaga jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: Całości z ramą 88 cm x 108 cm, obrazu ramy 70 cm x 90 cm.
NOTOWANIA: Międzynarodowy portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 708 sprzedanych dzieł tego artysty.
POCHODZENIE: Ta wybitna praca pochodzi z lat 50. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Ludwig Gschossmann
Malarz urodzony w Monachium w latach 1894 /1913 - 1988. Wiele źródeł podaje sprzeczne daty. Niestety nie ma dokumentów potwierdzających właściwy rok urodzenia. Studiował w Hamburgu, w Państwowej Szkole Artystycznej. Szkolił się również w Królewskiej Szkole Sztuk Stosowanych w Monachium, uczęszczał na wieczorowe kursy na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium u profesora Bauera oraz kursy scenografii w Augsburgu i Lubece. Wystawiał w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.
Wymiary obrazu
Wymiary samego obrazu | Wymiary samego obrazu: wysokość 70 cm x szerokość 90 cm |
Wymiary obrazu | Wymiary zewnętrzne ramy: wysokość 88 cm x szerokość 108 cm |