Josef Burger | Aukcyjne malarstwo ⭐ Góra Zugspitze ⭐
Widok z Partenkirchen
Urzekająca natura stare malarstwo krajobrazowe do wystroju
Obraz malowany w technice pędzla, struktura nałożonej farby wyczuwalna pod palcami. Artysta na obrazie, przedstawia typowy dla swojej wybitnej twórczości temat. Sygnowany odręcznie przez autora w prawym dolnym narożniku: J. Burger. Obraz oprawiony jest w przepiękną, przestrzenną, oryginalną bogatą ramę w kolorze złotym.
NOTOWANIA: Portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 335 sprzedane dzieła tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry, rama jak i obraz nie wymaga jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: całości z ramą 78 cm x 98 cm, obrazu 60 cm x 80 cm.
POCHODZENIE: praca powstała w latach 30. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Josef Burger urodzony w Monachium w 1887 roku, zmarły 1966, również w Monachium. Niemiecki malarz, nauki pobierał w pracowni Leo Putza, a następnie rozpoczął pracę jako konserwator zabytków. Tworzył głównie pejzaże i martwe natury. Jego prace tworzone techniką olejną posiadają cechy malarstwa akademickiego. Najczęstszym tematem pejzaży Josefa Burgera były widoki małych miasteczek, wsi lub gór, na pierwszym planie artysta umieszczał motyw rzeki, stawu, jeziora. Całe życie zawodowe związał z Monachium, jego prace charakteryzuje używanie przez artystę wysokiej jakości materiałów. Prace Josefa Burgera znajdują się w zbiorach muzeum sztuki w Monachium.
Wymiary obrazu
Wymiary samego obrazu | Wymiary samego obrazu: wysokość 60 cm x szerokość 80 cm |
Wymiary obrazu | Wymiary zewnętrzne ramy: wysokość 78 cm x szerokość 98 cm |