darmowa dostawa
Infolinia kontakt telefoniczny
certyfikat na obraz

Josef Burger | Aukcyjne malarstwo ⭐ Góra Zugspitze ⭐

Dostępność: Sprzedane
Cena: 0,00 zł 0.00
Zyskujesz 0 pkt [?]

Identyfikator produktu: 1810

Widok z Partenkirchen

Kolejny z twórczości niemieckiego artysty Josefa Burgera oryginalny pejzaż olejny na płótnie. Praca w mistrzowskim wydaniu. Malarz bardzo realistycznie ukazuje scenerię krajobrazową i trafnie opisuje panujące warunki świetlne i pogodowe. Charakterystyczna twórczość dla akademickiego malarstwa plenerowego w tradycji monachijskiej. Jest to jedno z ciekawszych dzieł tego artysty.

Urzekająca natura stare malarstwo krajobrazowe do wystroju

Obraz  malowany w technice pędzla, struktura nałożonej farby wyczuwalna pod palcami. Artysta na obrazie, przedstawia typowy dla swojej wybitnej twórczości temat. Sygnowany odręcznie przez autora w prawym dolnym narożniku: J. Burger.  Obraz oprawiony jest w przepiękną, przestrzenną, oryginalną bogatą ramę w kolorze złotym.

NOTOWANIA: Portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 335 sprzedane dzieła tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry, rama jak i obraz nie wymaga jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: całości z ramą 78 cm x 98 cm, obrazu 60 cm x 80 cm.
POCHODZENIE: praca powstała w latach 30. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Josef Burger urodzony w Monachium w 1887 roku, zmarły 1966, również w Monachium. Niemiecki malarz, nauki pobierał w pracowni Leo Putza, a następnie rozpoczął pracę jako konserwator zabytków. Tworzył głównie pejzaże i martwe natury. Jego prace tworzone techniką olejną posiadają cechy malarstwa akademickiego. Najczęstszym tematem pejzaży Josefa Burgera były widoki małych miasteczek, wsi lub gór, na pierwszym planie artysta umieszczał motyw rzeki, stawu, jeziora. Całe życie zawodowe związał z Monachium, jego prace charakteryzuje używanie przez artystę wysokiej jakości materiałów. Prace Josefa Burgera znajdują się w zbiorach muzeum sztuki w Monachium.

Josef Burger certyfikat do obrazu

Josef Burger | Aukcyjne malarstwo - Góra Zugspitze

Wymiary obrazu

Wymiary samego obrazu Wymiary samego obrazu: wysokość 60 cm x szerokość 80 cm
Wymiary obrazu Wymiary zewnętrzne ramy: wysokość 78 cm x szerokość 98 cm

Produkty powiązane