darmowa dostawa
Infolinia kontakt telefoniczny
certyfikat na obraz

Horst Altermann ⭐ Niespokojne morze niemieckie malarstwo aukcyjne

Dostępność: Sprzedane
Cena: 0,00 zł 0.00
Zyskujesz 0 pkt [?]

Identyfikator produktu: 1866

Nostalgiczne spienione morskie fale

Kolejna wyjątkowa perełka wybitnego, aukcyjnego artysty, malarza scen rodzajowych jak i marynistycznych Horsta Altermanna w ofercie naszej galerii. Niezwykle imponujące  dzieło z idealnym przeznaczeniem do wystroju salonu, rezydencji lub pałacyku. Olejny, autentyczny obraz  namalowany  na płótnie naciągniętym na drewniane krosno. Dzieło stworzone z niezwykłą precyzją i dbałością o wszystkie szczegóły. Niezwykle ciekawa praca o wyjątkowych walorach artystycznych i dekoracyjnych. Artysta w swym dziele uwiecznił piękno wzburzonego morza, pełnego spienionych fal.

Aukcyjny rodzynek do wystroju

Malarz umieścił na tym obrazie swój autentyczny podpis w lewym dolnym narożniku H. Altermann. Płótno oprawione w wyjątkowo dekoracyjną szeroką drewnianą ramę, oryginalną  z okresu powstania malowidła w kolorze antycznego złota. Dzieła artysty cieszą się ogromnym powodzeniem i są pożądane na aukcjach dzieł sztuki. Znajdują w niejednej prywatnej kolekcji, i są jej znakomitą ozdobą.

NOTOWANIA: Portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 80 sprzedane dzieła tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: Obraz jak i rama w stanie bardzo dobrym, nie wymagają jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: Całości z ramą 77 cm x 97 cm, obraz 60 cm x 80 cm.
POCHODZENIE: Czas powstania obrazu datujemy na lata 60. XX wieku.

O ARTYŚCIE: Horst Altermann - artysta malarz urodzony w 1925 roku w Dusseldorfie w Niemczech, zmarł w 1978 roku. Altermann studiował sztukę kościelną na Akademii w swoim rodzinnym mieście. W trakcie studiów uznał to za ograniczenie i zaczął malować krajobrazy i i inną tematykę, zwłaszcza wschody i zachody słońca odbijające się przez łamiące się fale.

certyfikat na obraz olejny autorstwa Horst Altermann

Horst Altermann - Niespokojne morze niemieckie malarstwo aukcyjne

Wymiary obrazu

Wymiary samego obrazu Wymiary samego obrazu: wysokość 60 cm x szerokość 80 cm
Wymiary obrazu Wymiary zewnętrzne ramy: wysokość 77 cm x szerokość 97 cm

Produkty powiązane