darmowa dostawa
Infolinia kontakt telefoniczny
certyfikat na obraz

Fritz Wagner ⭐ U mnicha w piwniczce - aukcyjny cenny obraz

Dostępność: Sprzedane
Cena: 0,00 zł 0.00
Zyskujesz 0 pkt [?]

Identyfikator produktu: 1876

Próba wina

Tematem głównym przedstawionym na płótnie jest postać mnicha który przebywa w klasztornej piwnicy, służącej za spiżarnie. Ucieszona mina mnicha kosztującego wino świadczy o dużym zadowoleniu z picia trunku i przegryzaniu mięsa.  Dekoracyjny niedużych rozmiarów, oryginalny obraz olejny malowany na płótnie. Obraz sygnowany odręcznie przez artystę w prawym górnym narożniku: Fritz Wagner Mu. Jak na tego wybitnego artystę przystało obraz został stworzony z ogromną precyzją, śmiałymi pociągnięciami pędzla i perfekcyjna grą światła i cienia. Dzieło stworzone w technice pędzla a bogata paleta kolorów przyciąga wzrok widza.

Scena rodzajowa na obrazie

Całość oprawiona w starą, okazałą niezwykle dekoracyjna i przestrzenną ramę w kolorze złota. Dzieło polecamy koneserom cennego, wysokiej klasy malarstwa. Obraz do powieszenia na ścianie. Będzie wyjątkową ozdobą Państwa salonu, gabinetu lub biura.

STAN ZACHOWANIA: Obraz i rama - bardzo dobry nie wymaga jakichkolwiek interwencji.
NOTOWANIA: Portal notowań aukcyjnych Artprice odnotowuje 498 sprzedane dzieła tego artysty.
WYMIARY: Całości z ramą 59 cm x 53,5 cm, obrazu 36 cm x 31 cm.
POCHODZENIE: praca pochodzi z lat 40. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Fritz Wagner

Artysta malarz pochodzenia niemieckiego urodzony w 1872 roku, zmarł w 1967 roku. Naukę malarstwa rozpoczął jako uczeń Karla Rotha i Roberta Seitza w Monachium. Swoje liczne podróże studyjne odbywał po Europie; był we Włoszech, na Węgrzech i w Rumunii i innych krajach. Ze swojej twórczości znany jest przede wszystkim jako malarz historyzujących. Przedstawiał sceny  rodzajowe rozgrywające się w „holenderskich“ wnętrzach. Malował również portrety, charakterystyczne postaci zakonników, wiejskie „typy“ i scenki rodzajowe, a także pejzaże i martwe natury.

Fritz Wagner certyfikat oryginalności obrazu

Fritz Wagner - U mnicha w piwniczce - aukcyjny cenny obraz

Wymiary obrazu

Wymiary samego obrazu Wymiary samego obrazu: wysokość 36 cm x szerokość 31 cm
Wymiary obrazu Wymiary zewnętrzne ramy: wysokość 59 cm x szerokość 53,5 cm