Pejzaż w niezwykłej palecie barw
To kolejny znakomity obraz w naszej ofercie. Niezwykle klimatyczna praca, aukcyjnego, cenionego, niemieckiego artysty Güntera Königa. Oryginalny obraz olejny na płótnie. Typowa dla artysty bogata paleta barw, począwszy od urzekającego błękitu, wrzosu, zieleni czy ciepłych brązów.
Na obrazie przedstawiony jest pejzaż z wiejską chatą , oraz stadem owiec i krów pojących się w stawie. W oddali widać wzgórza.
Zdecydowane pociągnięcia pędzla, świadczą o wysokim kunszcie malarskim. Obraz malowany w technice pędzla.
Barwny obraz w mistrzowskim wydaniu idealny do dekoracji
Obraz sygnowany odręcznie przez artystę w prawym dolnym narożniku: G.König. Obraz oprawiony w oryginalną, dekoracyjną ramę w kolorze złota. Wspaniały jako obraz do salonu, czy obraz do sypialni.
NOTOWANIA: portal aukcyjny Artprice odnotowuje 98 sprzedanych dzieł tego artysty.
STAN ZACHOWANIA: bardzo bardzo dobry, nie wymaga jakichkolwiek interwencji.
WYMIARY: całości z ramą 85 cm x 115 cm, obraz 70 cm x 100 cm.
POCHODZENIE: obraz pochodzi z lat 70. XX wieku.
O ARTYŚCIE: Günter König - artysta malarz żyjący w latach 1926-2007.
Malarz niemieckiego krajobrazu i scen rodzajowych, którego naturalistyczny styl malarski jest bardzo pożądany. Kształcił się pod okiem Otto Wülfinga. Jego prawdziwe nazwisko brzmiało Günter Kessler, wymieniony w odpowiednich katalogach artystycznych. Zawsze był pod wrażeniem dzieł XIX wieku, których techniki podziwiał. Dzięki swojej wrodzonej zdolności odfiltrowania ponadczasowego piękna z natury, König osiągnął godne podziwu mistrzostwo w swoim romantycznym stylu malowania.