Kategorie blog
WYJĄTKOWE PROMOCJE
Porcelana HUTSCHENREUTHER duża Figura konia
Porcelana HUTSCHENREUTHER duża Figura konia
749,00 zł 650,00 zł
szt.
W. v. Kamp barwne kwiaty malarstwo niemieckie
W. v. Kamp barwne kwiaty malarstwo niemieckie
1 950,00 zł 1 650,00 zł
szt.
Fritz Moritz  bajeczny bukiet róż Polecam!!!
Fritz Moritz bajeczny bukiet róż Polecam!!!
1 650,00 zł 1 500,00 zł
szt.
JEAN COUNE morze w  ciepłej tonacji
JEAN COUNE morze w ciepłej tonacji
1 350,00 zł 1 200,00 zł
szt.
Rudolf Priebe - Malownicze nabrzeże z kutrami Polecam !!!
Rudolf Priebe - Malownicze nabrzeże z kutrami Polecam !!!
3 200,00 zł 2 800,00 zł
szt.
Stary obraz olejny Carl Kenzler olbrzymia cenna marynistyka!!!
Stary obraz olejny Carl Kenzler olbrzymia cenna marynistyka!!!
7 900,00 zł 7 400,00 zł
szt.
Stary obraz Święta rodzina odpoczynek Robert Vandenhouten
Stary obraz Święta rodzina odpoczynek Robert Vandenhouten
2 950,00 zł 2 700,00 zł
szt.
Bruno Blatter muzyczny podwieczorek Polecam !!!
Bruno Blatter muzyczny podwieczorek Polecam !!!
4 800,00 zł 4 300,00 zł
szt.
Święto Hubertusa Polowanie G.F.M. Anschutz Polecam!!
Święto Hubertusa Polowanie G.F.M. Anschutz Polecam!!
3 000,00 zł 2 700,00 zł
szt.
A. HUBER Dekoracyjny pejzaż górski
A. HUBER Dekoracyjny pejzaż górski
1 600,00 zł 1 400,00 zł
szt.
Akceptujemy płatności

PayPal Logo   przelewy24

Pierwsza Nagroda

Galeria ponownie zdobyła tytuł 

NAJLEPSI 2019

wśród Sprzedawców Sztuki i Antyków

Najlepsi 2019

Galeria zdobyła tytuł 

NAJLEPSI 2018

wśród Sprzedawców Galerii Sztuki

certyfikat

Galeria jest w gronie wyróżnionych firm, przyznano jej certyfikat firmy godnej zaufania, który przyznawany jest na podstawie specjalnego oprogramowania 

Certyfikat

Obrazy religijne - malarstwo sakralne 0
Obrazy religijne - malarstwo sakralne

Tym razem poruszymy temat sztuki sakralnej z naciskiem na stare obrazy malowane na płótnie. Zamiennie do malarstwa sakralnego używa się określenia malarstwo religijne. Sama nazwa daje nam sporo informacji na temat tego co może zawierać obraz z tego gatunku.

Obrazy religijne przedstawiają;

  • Boga Ojca
  • Trójcę Świętą i aniołów,
  • Epizody ze Starego i Nowego Testamentu,
  • Scen z życia Matki Boskiej,
  • Wizerunki świętych i błogosławionych
  • Wydarzenia z historii i życia Kościoła

Malarstwo religijne często gościło poza ramami zwykłych obrazów. Za najpopularniejsze obrazy należy uznać fresk Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej - Sąd ostateczny oraz malowidło ścienne Leonarda da Vinci pod tytułem “Ostatnia Wieczerza”. Są to dzieła istotne nie tylko dla samej sztuki religijnej, ale bez wątpienia dla całej szeroko rozumianej sztuki. Każdy z nich przedstawia sceny bardzo istotne z punktu widzenia, każdego katolika. Gdy mowa o najsłynniejszych obrazach religijnych warto wspomnieć o dziele Hansa Memlinga o takiej samej nazwie jak fresk Michała Anioła. Obraz został wykonany przy użyciu techniki temperowo-olejnej (mieszanej) na desce. Problem pojawia się natomiast gdy trzeba wskazać obrazy na płótnie o charakterze sakralnym. Nie inaczej jest w Polsce, jednak również posiadamy w naszych zbiorach bardzo ciekawe dzieło, rozpoznawalne za granicami Państwa. Co prawda nie zostało stworzone na płótnie ale warto o nim wspomnieć.

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej bo o nim jest mowa, zasługuje na osobny akapit. Jego obecna lokalizacja jest oczywiście doskonale znana, jest nią Jasna Góra w Częstochowie. Miejsce największych pielgrzymek w naszym kraju. Inną nazwą dla obrazu jest “Obraz Czarnej Madonny. Niestety autor dzieła nie jest obecnie znany i prawdopodobnie już tak zostanie. Przedstawia on Maryję z Dzieciątkiem. Jest otoczony szczególnym kultem religijnym i przez niektórych uważany za cudowny.

Malarstwo religijne w swoich założeniach miało do spełnienia kilka funkcji. Jedną z najważniejszych była lekcja wiary dla osób niepiśmiennych. Była to swoistego rodzaju zachęta do bycia człowiekiem pobożnym. Innym istotnym zadaniem było przypominanie o dokonaniach świętych i tajemnicy wcielenia.

Obrazy religijne oferowane przez naszą galerię mogą być swoistego rodzaju manifestem dla religijności osoby, która dokona zakupu. Nie jest to typ dzieł rozumianych jako dekoracyjne. Jest to typowe świadectwo swojej wiary i chęć stworzenia bardziej namacalnej relacji ze Świętymi, Matką boską czy Bogiem(zależnie jaki wizerunek znajduje się na płótnie). Często to właśnie przy obrazach dokonuje się aktu modlitwy.

Nowoczesne obrazy religijne w sporej części są tworzone masowa i bazują głównie na wizerunku świętych z kilkudziesięciu ostatnich lat. Najlepszym przykładem jest Jan Paweł 2 i liczba rzeźb, obrazów oraz innych dzieł która zalała nasz rynek zaraz po jego śmierci. Efekt został powtórzony po kanonizacji.

Jeżeli poszukują Państwo obrazów religijnych uznanych artystów zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej galerii. W sklepie internetowym prezentujemy w pełni oryginalne i dobrze zachowane dzieła starych mistrzów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl